Przesył energii

Wiadomym jest, że sprawność przesyłu energii elektrycznej na znaczne odległości poprzez napowietrzne linie przesyłowe i stacje elektroenergetyczne w dużej mierze uzależniona jest od warunków atmosferycznych.
Silne podmuchy wiatru, wyładowania atmosferyczne, wysoka temperatura, opady mokrego śniegu, oblodzenie, to tylko niektóre z parametrów/zjawisk meteorologicznych, które wpływają na kondycję infrastruktury energetycznej.
Wprawdzie niebezpiecznych zjawisk nie da się uniknąć, ale wcześniejsza wiedza o możliwości ich wystąpienia pozwala w niektórych przypadkach uniknąć awarii (np. przegrzanie, oblodzenie, …), a w pozostałych znacznie skrócić czas reakcji służb utrzymania.
Zatem wskazanym jest, aby każda firma dbająca o kondycję napowietrznej infrastruktury energetycznej posiadała wiedzę o aktualnych, jak i przewidywanych warunkach pogodowych, w tym, ze szczególnym zwróceniem uwagi na zjawiska zagrażające infrastrukturze, krótko mówiąc, wymaga specjalistycznego zabezpieczenia meteorologicznego.
Jeżeli Twoja firma odpowiada za ciągłość dostawy prądu, a obawiasz się pogody, to dobrze trafiłeś, bo w tej branży jesteśmy liderami i sprawdzeni, ponieważ posiadamy wieloletnie doświadczenie w codziennym zabezpieczeniu firm energetycznych.
Zatem jeżeli potrzebujesz specjalistycznej prognozy pogody rozbudowanej o monitoring aktualnych warunków pogodowych i system ostrzegania skonfigurowany pod energetykę - skontaktuj się z nami.
Opowiesz nam o swojej wizji jak wyobrażasz sobie takie zabezpieczenie, my (mając spore doświadczenie) podpowiemy Ci co jeszcze możemy dodać i razem skonfigurujemy usługę.
Gwarantujemy, że od tego dnia pogoda już więcej Cię nie zaskoczy.
Zawsze będziesz miał wgląd w aktualną sytuację pogodową (tzw. „oczy szeroko otwarte” na cały obszar odpowiedzialności), prognozy pogody dostarczą Ci informacji czego oczekiwać w najbliższym czasie, a ostrzeżenia wymuszą odpowiednia reakcję – jeśli tak to sobie wyobrażałeś, nie mogłeś trafić lepiej.

Oczywiście cały system przekazu informacji oprzemy o dedykowany tylko Twojej firmie serwis pogodowy www, do którego dostęp będzie miała nieograniczona, ale uprawniona ilość pracowników.
Natomiast jeżeli potrzebował będziesz jakiejkolwiek dodatkowych informacji, to do Twojej dyspozycji będzie dyżurny synoptyk, który zawsze postara Ci się pomóc.

Poza bezpośrednim zabezpieczeniem meteorologicznym możemy dostarczyć również prognozy numeryczne dla całego Twojego obszaru. Wybierzemy siatkę, oszacujemy parametry, wyznaczymy krok czasowy dla prognoz i skonfigurujemy usługę. Całość „ubierzemy” w plik XML, nasze serwery skomunikują się z sobą i przekażą sobie plik z prognozą. U Ciebie na serwerze odpowiednie „słowniki” rozkodują XML i dalej to już proste – w dowolnej formie (map, wykresów, tabel, …) będziesz mógł zobrazować prognozę na dowolnym nośniku i w dowolnym miejscu.

Jeżeli właśnie tak sobie wyobrażałeś działanie systemu zabezpieczenia meteorologicznego, to znaczy, że rozumiemy się i mamy takie samo podejście do tematu, a zatem zapraszamy do współpracy.
Gwarantujemy, że po czasie oceniając naszą współpracę dojedziesz do wniosku „dlaczego tak późno ?”, dlatego dzwoń, pisz już dzisiaj, czekamy na Twój kontakt.
Oczywiście, jeżeli masz inną/własną koncepcję, to nie odkładaj tego – zadzwoń, może razem coś udoskonalimy, dołożymy i stworzymy „nowy” system ?