Prasa

Udzielanie prognoz pogody dla prasy (tej codziennej i tygodników) polega na odmiennej zasadzie, aniżeli dla pozostałych mediów - stacji radiowych czy telewizyjnych.
Specyfika polega na tym, że dzisiaj otrzymujemy prognozę, a ona dopiero jutro pojawia się na łamach gazet, a zatem istnieje ryzyko, że w ciągu doby prognoza ulegnie zmianie i trafiając do czytelnika, będzie już nieaktualna.
Chcąc tego uniknąć, musisz mieć prognozy pogody z profesjonalnego i zaufanego źródła.
Jeżeli Twoja redakcja poszukuje takich prognoz - dobrze trafiłeś.
Od lat współpracujemy z najlepszymi na świecie centrami meteorologii numerycznej. Wprowadzając na bieżąco wszelkie nowości z pogranicza nauki, informatyki i meteorologii zapewniamy naszym klientom ciągłe utrzymanie w nurcie najlepszych, dostępnych na rynku światowym prognoz numerycznych.
Jeżeli chcesz, aby na łamach Twojej gazety pojawiły się nasze w pełni profesjonalne, o najwyższym stopniu sprawdzalności prognozy pogody - skontaktuj się z nami.
Wspólnie określimy zasób, zasięg, terminy i spersonalizujemy prognozę według Twoich wytycznych.
Na bazie tych informacji skonfigurujemy usługę, prognozy „ubierzemy” w plik XML i otrzymasz dane do logowania.
Codziennie, w sposób automatyczny będziesz mógł pobierać aktualne prognozy, a ich treści w dowolnej formie (map, tabel , wykresów, …) wlepiać w szpalty Twojej gazety.
Oczywiście, jeżeli będziesz chciał rozbudować informacje o pogodzie, to wraz z prognozami numerycznymi (jako uzupełnienie) możemy dostarczać krótkie i zwięzłe ale treściwe prognozy tekstowe.
Prognozy te oprócz standardowego opisu pogody mogą zawierać również stały punkt „OSTRZEŻENIE”, w którym przestrzegać będziecie czytelników o przewidywanych niebezpiecznych zjawiskach pogodowych, które mogą się pojawić w najbliższych dniach.

Jeżeli tak właśnie sobie wyobrażasz pogodę w swojej gazecie, to skontaktuj się z nami, gwarantujemy wysoką sprawdzalność udzielanych prognoz i stabilność systemu wymiany informacji – zapraszamy do współpracy - warto !

Oczywiście, pozyskane prognozy numeryczne i tekstowe będziesz mógł wykorzystać na firmowych stronach www tworząc indywidualny i niepowtarzany serwis pogodowy.