O firmie

Biuro prognoz pogody Cumulus na rynku informacji meteorologicznej istnieje od 2001 roku i dziś jest jednym z wiodących dostawców profesjonalnych prognoz pogody w Polsce i w Europie.

Lata doświadczeń w prognozowaniu pogody (dzień po dniu 24h/7) sprawiają, że prognozy pogody, które opuszczają nasze biuro są na najwyższym światowym poziomie.

Prognozy nasze trafiają do mediów oraz firm, dla których wiedza o aktualnych i przewidywanych warunkach atmosferycznych pozwala zwiększyć zysk (uniknąć strat), a niejednokrotnie zabezpieczyć się przed groźnymi i niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi.

Na co dzień zajmujemy się opracowywaniem prognoz pogody krótko, średnio i długoterminowych dla obszaru Polski, Europy i całego świata.

W naszej działalności w pełni dostosowujemy się do wymagań naszych klientów dostarczając im najdokładniejsze prognoz pogody z szeroką gamą możliwości ich wykorzystania.

W tym co robimy, jesteśmy solidni i otwarci na każdą formę współpracy.

Na co dzień kierujemy się mottem: „sumienność, terminowość i pełen profesjonalizm”

Nasza oferta skierowana jest do wszystkich podmiotów, których działalność jest uzależniona od kaprysów pogody, zatem, jeżeli funkcjonowanie Twojej firmy choć w najmniejszym stopniu zależy od pogody, to dobrze trafiłeś – zapraszamy do współpracy.

Zapewniamy, że na bazie naszych prognoz podejmował będziesz odpowiednie, jedynie słuszne decyzje, to się opłaca.

Wiedza

Musisz wiedzieć, że dla całego naszego zespołu zmienność pogody, a głownie umiejętność jej prognozowania jest pasją życiową, stąd „bawiąc się pogodą” podejmujemy się nawet tych wyzwań, które wydawały się niemożliwe do zrealizowania. Posiadamy już wiele własnych, autorskich opracowań informatycznych, które na co dzień wspierają naszą pracę, a klientom przynoszą satysfakcję. Dlatego proponujemy własne innowacyjne rozwiązania, a gdy zajdzie taka potrzeba, stworzymy dla Ciebie specyficzne algorytmy/skrypty, które naszą pracę w pełni przystosują do Twoich, indywidualnych oczekiwań. Zatem jeżeli ktoś powiedział Ci „to niemożliwe”, a masz pytania, ciekawe propozycje współpracy, to dzwoń do nas, jesteśmy otwarci na każdy pomysł, na każdą inicjatywę. Jesteśmy pewni, że fachowej wiedzy nam wystarczy, więc zróbmy to razem !

Nasi ludzie

Atutem biura jest kompetentny, zgrany i rozumiejący się zespół pracowników działu synoptycznego i informatycznego o bardzo wysokich kwalifikacjach, gwarantujący obsługę naszych klientów na najwyższym poziomie. Dział synoptyczny, to filar i podpora biura, to wysoko wykwalifikowani meteorolodzy z długoletnim stażem i umiejętnością profesjonalnego prognozowania pogody w dowolnym zakątku Polski, Europy i świata. Natomiast pasjonaci skupieni w dziale informatycznym, to fachowcy pełni zapału, którzy na co dzień wspierają pracę synoptyków i rozwijają odpowiednią infrastrukturę informatyczną utrzymując biuro w nurcie światowych nowości. Na tej wyjątkowej grupie ludzi się nie zawiedziesz, możesz nam zaufać !

Kierunek działania

W 2001 roku rozpoczynaliśmy od przekazywania pierwszych prognoz do lokalnej prasy i lokalnego radia, a wymiana informacji odbywała się wyłącznie za pośrednictwem telefonu, fax’u i (nie zawsze) mail’a. Dzisiaj nasze produkty trafiają do odbiorców reprezentujących różne gałęzie gospodarki w tym do firm, dla których wiedza o pogodzie wymagana jest przez ekonomię (zysk), bezpieczeństwo (ostrzeganie) lub społeczne zapotrzebowanie (media). O urządzeniu fax już prawie zapomnieliśmy, a nad sprawnym przekazem prognoz dba zaawansowany system dystrybucji informacji, dzięki któremu prognoza dociera do klienta w takiej formie w jakiej zechce. To jest właśnie kierunek w jakim podążamy - z jednej strony indywidualne dbanie o każdego klienta, a z drugiej maksymalnie zautomatyzowany przekaz informacji. Jeżeli Twoja firma potrzebuje właśnie takiego, stojącego na najwyższym poziomie zabezpieczenia meteorologicznego, to przyłącz się do nas – satysfakcja gwarantowana.